Rok 2015

zajawka pilkahalowaJuż po raz piętnasty, dzięki zaangażowaniu pracowników naszego Ośrodka i członków Klubu Olimpiad Specjalnych „Halembianka”, rozegrano w naszym mieście Regionalny Turniej w Halowej Piłce Nożnej Olimpiad Specjalnych. W turnieju wzięło udział aż siedemnaście drużyn z obszaru całego województwa. Wśród naszych gości nie zabrakło reprezentantów nawet tak odległych miast jak Racibórz czy Częstochowa. Wszyscy rozkochani w piłce nożnej zawodnicy spotkali się halemskiej hali MOSiRu, gdzie wzięli udział w ceremonii otwarcia. Tradycyjne motto Olimpiad Specjalnych, stawiające wytrwałość w dążeniu do doskonałości wyżej od przejściowych sukcesów, wygłosił Mietek, jeden z uczestników naszego WTZ. Świadkami wciągnięcia na maszt flagi Olimpiad Specjalnych byli licznie przybyli goście, wśród których nie zabrakło zastępcy dyrektora Caritas Archidiecezji Katowickiej - ks. Tomasza Nowaka, dyrektorów miejskich placówek oświatowych oraz przedstawicieli władz samorządowych z przewodniczącym Rady Miasta Ruda Śląska - Kazimierzem Myszurem na czele.

Zebranych zawodników i trenerów przywitał w imieniu organizatorów pan Dariusz Wosz – dyrektor regionalny Olimpiad Specjalnych – Polska – Śląskie, zaś formułę rozpoczynająca piłkarskie zmagania w imieniu prezydent Miasta wygłosiła pani Halina Ignor, pełniąca funkcję pełnomocnika prezydenta do spraw osób niepełnosprawnych. W krótkim przemówieniu swoją wielką życzliwość wobec osób niepełnosprawnym wyraziła, obecna również wśród nas, pani poseł – Danuta Pietraszewska. Po ceremonii otwarcia część piłkarzy wraz z opiekunami i trenerami udała się do Bielszowic, gdzie w hali „Zgody” rozgrywano część meczy, pozostali zaś przystąpili do rozgrywek na miejscu. Impreza była dofinansowana ze środków miejskich oraz środków przekazanych nam przez Samorząd Województwa Śląskiego. Dzięki życzliwości władz samorządowych Rudy Śląskiej mogliśmy również, po raz kolejny nieodpłatnie skorzystać z obiektów sportowych w Halembie i w Bielszowicach. Organizacyjnie wsparli nas woluntariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rudzie Śląskiej i z Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, za co jesteśmy szczególnie wdzięczni. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli nasz wysiłek serdecznie dziękujemy. Po zakończeniu grupowych rozgrywek wszyscy ponownie spotkali się w halembskiej hali. Tym razem zgromadziła nas ceremonia wręczenia medali. Najlepsi w swoich kategoriach stawali kolejno na podium i odbierali z rąk organizatorów srebrne, złote i brązowe krążki. Nasi piłkarze, a trzeba wspomnieć, że wystawiliśmy w turnieju dwie drużyny, zdobyli tym razem srebro i brąz. Nie wszyscy jednak byli tym zachwyceni, bo ambicje widać mieli nieco większe. Aby jednak umiejętności dorównały ambicjom muszą oni, zgodnie z mottem Olimpiad Specjalnych pozostawać dzielnymi w wysiłku nie tylko podczas turniejów, ale również na treningach. I tego samozaparcia i wytrwałości w dążeniu do stawania się coraz lepszymi piłkarzami wszystkim z całego serca życzymy.  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49