Rok 2015

zajawka miejskaJuż po raz piętnasty nasi wychowankowie mieli okazję zmierzyć się w sportowej rywalizacji z kolegami z innych placówek  na odnowionym w tym roku obiekcie basenu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu. Dobrze się stało, że zauważając wśród niepełnosprawnych mieszkańców miasta potrzebę czynnego uczestniczenia w imprezach sportowych, ówczesne władze samorządowe podjęły decyzję o powołaniu do życia cyklicznej imprezy, którą zaadresowali do wszystkich niepełnosprawnych rudzian, niezależnie od wieku i rodzaju niepełnosprawności. Dobrze się dzieje, że obecne władze również widzą tę potrzebę. Od tego czasu mamy więc w mieście dwie olimpiady dla osób niepełnosprawnych: o trzy lata starszą Olimpiadę Radości, która organizowana jest każdego roku przez nasz Ośrodek w ramach Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych oraz dzisiejszą imprezę, w której wzięły udział zarówno maluchy z Ośrodka Adaptacyjnego w Bykowinie, niepełnosprawna młodzież i dorośli, jak i seniorzy z dedykowanych im domów pomocy społecznej z terenu naszego miasta.

Nasz Ośrodek reprezentowały aż trzy drużyny. Wszystkie placówki funkcjonujące w ramach naszego Ośrodka wysłały do Nowego Bytomia swoich zawodników. Jest to dobra taktyka, bo przecież im liczniejsza jest drużyna, tym większe mamy szanse na zdobycie medali. Wszyscy uczestnicy olimpijskich zmagań otrzymali na powitanie piękne zielone koszulki z okolicznościowym nadrukiem. W tych koszulkach mierzyli się z kolejnymi konkurencjami pokonując własne słabości.

Nasi sportowcy byli dodatkowo wyposażeni w czerwone czapki ze znaczkiem Caritasu, co zauważyła i pochwaliła prowadząca całą imprezę pani Ola. Dzięki tym czapkom wszyscy nasi zawodnicy byli z daleka widoczni i rozpoznawalni wśród reprezentantów innych placówek. Wszystkich zebranych zawodników powitała uroczyście prezydent naszego miasta – pani Grażyna Dziedzic, zaś znicz olimpijski zapalił nasz olimpijczyk, trzykrotny mistrz Europy i  wicemistrz świata w zapasach, pan Marek Garmulewicz, trzymający na rękach drugiego, towarzyszącego mu zawodnika reprezentującego Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych. Wspólnie sprawili, że na basenie zapłonął olimpijski ogień pokoju. W tym momencie, gdy pojawił się pierwszy płomień, rozbrzmiały znajome dźwięki. Gdy ogień już płonął, wszyscy, przy akompaniamencie orkiestry dętej „KWK Pokój”, odśpiewali hymn państwowy, przez co chwila ta stała się jeszcze bardziej uroczysta. Pani Ola zarządziła rozejście się na miejsca rozgrywania poszczególnych dyscyplin. Od tego momentu stanowiska przy których odbywały się biegi, rzuty, skoki, a także stanowiska rekreacyjne były oblegane przez kolejne drużyny. Wyniki były skrzętnie notowane przez wolontariuszy, a ostateczne ich podsumowanie i ogłoszenie dało podstawy do udekorowania medalami tych, którzy w tym dniu okazali się najlepsi. Wśród tych, którzy stanęli na podium była również trójka naszych zawodników. Wszyscy troje reprezentowali WTZ. Serdecznie gratulujemy Kasi, Marcinowi i Michałowi, na których piersiach zawisły olimpijskie medale. Gratulujemy również organizatorom i dziękujemy za kolejną wspaniałą imprezę sportową, radosną atmosferę, możliwość spotkania i niezmienną od lat życzliwość wobec środowiska osób niepełnosprawnych.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49