Rok 2015

Szczęśliwa okazała się zmiana terminu festynu parafialnego, który początkowo planowany był na koniec maja, ale wobec bardzo niepewnej pogody, został przeniesiony na czerwiec. W pierwszym planowanym terminie festynu ostatecznie lało, w drugim zaś, słoneczna, a nawet upalna pogoda, umożliwiła jego uczestnikom korzystanie z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. W niedzielne popołudnie, już od godziny piętnastej, na farskim placu grała orkiestra KWK Halemba. O godzinie szesnastej ksiądz proboszcz, Bernard Drozd, powitał wszystkich uczestników festynu, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Rodzina to gościnny Dom”. Tak więc, jak w każdym gościnnym domu, goście mogli się  częstować zimnymi i gorącymi napojami, mogli posmakować różnorodnych ciast upieczonych przez nasze parafianki, rozkoszować się kiełbaskami i krupniokami z grilla. Również  żur i grochówka, mimo upału cieszyły się dość dużą popularnością, nie mówiąc już o chlebie ze smalcem i koniecznie z ogórkiem. Było stoisko z książkami i prasą katolicką, a także dmuchane atrakcje oblegane przez dzieci. Tradycyjnie jedną z większych atrakcji była loteria fantowa, w której każdy los wiązał się z wygraną.

Dodatkowo, każdy nabywca losu brał udział w losowaniu głównych nagród, ofiarowanych przez różne firmy i osoby prywatne, również przez panią Prezydent Rudy Śląskiej i panią Halinę z Biura Turystycznego, która każdego roku funduje wyjazd dla jednej osoby do Medjugorie. Losowaniu wszystkich nagród, a szczególnie tej ostatniej towarzyszyły ogromne emocje. Nie brakowało ich również podczas zabaw i konkursów, jak również sportowych i tanecznych pokazów. Wśród prezentujących się na scenie byli również nasi wychowankowie z ośrodkowego zespołu „Od Serca”. Ewelina i Grzegorz swym występem potwierdzili tylko słowa ks. Antoniego, który kilka dni wcześniej, w swoim kazaniu wygłoszonym podczas mszy polowej przed naszym Ośrodkiem, akcentował nasz związek z parafią i udział we wszystkim, co się w niej dzieje. Przedostatnim punktem programu był występ popularnego, znanego ze Śląskiej Listy Przebojów, zespołu Arkadia Band. Po koncercie fani zespołu robili sobie pamiątkowe zdjęcia z wykonawcami  melodyjnych piosenek. W tym gronie znaleźli się również nasi mieszkańcy. Festyn jak zwykle zakończył się wspólną modlitwą i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49