Rok 2014

web 11„… To jest prawdziwy cud, kiedy siedząc za swoim biurkiem, tytułem, stanowiskiem, zobaczysz z drugiej strony, człowieka, który jest taki sam jak ty. Dostrzeżesz, że żyje, że może choruje, że może go głowa boli czy ma rodzinne zmartwienia. A potem poświęcisz mu swój czas i siebie samego. Nie dlatego, że ci oddadzą, podziękują czy wynagrodzą, ale dlatego, że tak trzeba. Dla samej powinności, prawdy, piękna, dobra. Dla miłości samej…” (ks. M. Maliński). Słowa te chyba najlepiej oddają głębokie przesłanie pełnej integracji oraz wyjątkową atmosferę, którą udało się stworzyć podczas rozegranego 6.grudnia w Rudzie Śląskiej Turnieju Bowlingowego. Tradycyjnie już organizację zawodów silnie wsparli pracownicy Ośrodka dla Niepełnosprawnych "Najświętsze Serce Jezusa" zaangażowani w działalność Klubu Olimpiad Specjalnych "Halembianka". Do wspólnej rywalizacji z zawodnikami Olimpiad Specjalnych przystąpiło 12 drużyn, z których większość miała okazję poznać się dopiero na tych zawodach.

Mieszkają bowiem w wielu śląskich miastach, na co dzień realizując się zawodowo w różnych branżach i dziedzinach życia społecznego. Choć prawie się nie znali, to jednak się udało. Może dlatego, że potrafią zrozumieć potrzeby drugiego człowieka, podzielić się tym co mają, ale chyba co jeszcze cenniejsze, dostrzec jego ukryte talenty, co w przypadku sportowców z niepełnosprawnością intelektualną jest niebywale istotne. Tym integracyjnym zmaganiom sportowym, z których jak to na zawodach, należało wyłonić zwycięzców, zarówno indywidualnie, jak i drużynowo, przyświecał jeszcze jeden ważnych cel.
Dzięki wsparciu finansowemu każdej z ekip, na rzecz Olimpiad Specjalnych, mogliśmy zakupić aparat do badań EKG.
Serdecznie dziękujemy wszystkim drużynom: „Atlasiki” Żory, „Carbo Asecura S.A.” Tychy, „Gaz-Technika” Katowice, „Wiewiórki” Katowice, „Akademiccy Andrzeje” „Hotele Diament” Katowice, „Dabex” Ruda Śląska, „Dwie Plus Jeden” Ruda Śląska, „Technomex Serwis” Gliwice, „Maja” Katowice, „Czernachowski Team” Tarnowskie Góry, „Technomex Produkcja” Gliwice. Za kronikarskim obowiązkiem, najwięcej strąconych pinów wśród pań uzyskała Kamila Gemska zawodniczka Klubu Olimpiad Specjalnych „Herosi” Ruda Śląska, wśród panów panów Krzysztof Gawenda z „Maja” Katowice, natomiast rywalizację drużynową wygrał „Dabex” Ruda Śląska. Mało gościnni ci Rudzianie, ale czy na pewno? Zapytać trzeba pozostałych, mając nadzieję na kolejne, pełne pozytywnych wrażeń i emocji spotkanie z zawodnikami Olimpiad Specjalnych. Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49