Rok 2014

medalW dniach od 29 maja do 1 czerwca w chorzowskiej hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu odbywał się VI Ogólnopolski Turniej Bocce Olimpiad specjalnych. Jednocześnie w Katowicach, na akwenie wodnym w Dolinie Trzech Stawów, zmierzyli się ze sobą niepełnosprawni kajakarze rywalizując o miano najlepszych w IX Ogólnopolskich Regatach Kajakowych Olimpiad Specjalnych. Uroczysta inauguracja zawodów miała miejsce w czwartek we wspomnianej już hali chorzowskiego MORiSu. W ciepłych słowach przywitał wszystkich prezydent Chorzowa, pan Andrzej Kotala, który objął nad imprezą honorowy patronat. Do utrzymywania wysokiego poziomu w wymiarze etycznym sportu, do tak charakterystycznej dla zawodników związanych z Olimpiadami Specjalnymi gry „fair play” zachęcał pracujący w naszym Ośrodku pan Dariusz Wosz, dyrektor regionalny Olimpiad Specjalnych Polska – Śląskie, a jednocześnie przewodniczący Komitetu Organizacyjnego jednych i drugich zawodów. Zawody rozgrywane w Chorzowie i Katowicach były dla nas ważne z dwóch powodów. Byliśmy jednym ze współorganizatorów i wielu naszych pracowników było zaangażowanych w prawidłowy przebieg imprezy. Pracownicy Ośrodka udzielali się jako sędziowie, stanowili część ekipy technicznej, prowadzili też części oficjalne, czyli galę inauguracyjną i zakończenie zawodów. Dzięki temu Caritas i nazwa Ośrodka wielokrotnie miała okazję wybrzmieć, ukazując gościom z całej Polski jak szerokie jest spektrum naszej działalności.

Mieliśmy również w obydwu dyscyplinach naszych przedstawicieli w drużynach reprezentujących nasze województwo. Wśród zawodników startujących w turnieju Bocce znalazła się Ewelina Chmiel, która w swojej kategorii zajęła pierwsze i czwarte miejsce, Radosław Tkocz – miejsce drugie i piąte oraz Rafał Bednarczyk, który z Chorzowa przywiózł dwa złote medale. Pierwsze miejsce w kajakarstwie zajęła Joanna Sieraczek, a Marcin Krykowski zajął odpowiednio miejsce pierwsze i trzecie. Ostatni z kajakarzy – Adam Pietrzak również dwukrotnie stawał na podium szczęśliwie odbierając medale brązowe. Obaj wyróżnieni kajakarze są mieszkańcami naszego DPSu, zaś pozostali wymienieni zawodnicy to uczestnicy naszego warsztatu terapii zajęciowej. Ceremonii otwarcia towarzyszyła przednia zabawa. Najpierw nasze uszy ucieszyły szanty w wykonaniu grupy „Leje na pokład” z Tychów, zaś nieco później zawodnicy, trenerzy, część organizatorów i gości wyległo tłumnie na parkiet by tańczyć w rytmie reggae podawanym przez zespół „Tabu”. W niedzielę, pierwszego czerwca, w Dzień Dziecka, kiedy zawodnicy żegnali się i rozjeżdżali do swoich domów, zarówno na ich twarzach jak i na twarzach organizatorów malowało się zadowolenie. Jedni zadowoleni ze swoich sportowych sukcesów, drudzy zaś podbudowani szczęściem tych, dla których podejmowali kilkudniowy wysiłek.

Autorem zdjęć z zawodów kajakarskich jest Tomasz Szaboń.

    

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49