Rok 2014

foto 05Aż 14 drużyn z całego regionu wzięło udział w turnieju piłki nożnej zorganizowanym przez Klub Olimpiad Specjalnych „Halembianka” działający przy naszym Ośrodku. Turniej był jednym z przedsięwzięć jakie nasza placówka podjęła w związku z trwającym w mieście Tygodniem Godności Osób Niepełnosprawnych. Na murawie zaprzyjaźnionego z Ośrodkiem i zawsze bardzo nam życzliwego Klubu Sportowego „Grunwald” Ruda Śląska zmagało się aż 120 zawodników, którzy przyjechali do Rudy Śląskiej miedzy innymi z Zabrza, Tychów, Rybnika, Żor, czy Raciborza. Przy okazji bardzo serdecznie dziękujemy zarządowi „Grunwaldu” za, jak zawsze, nieodpłatne udostępnienie obiektu. Zanim zaczęły się właściwe rozgrywki przeprowadzono tak zwane gry obserwowane. Pozwalają one na zakwalifikowanie drużyn do czterech grup sprawnościowych, w których później walczą oni o medale. W ceremonii otwarcia mistrzostw wzięła udział miedzy innymi prezydent miasta Ruda Śląska, pani Grażyna Dziedzic, która witając serdecznie wszystkich zawodników, trenerów i kibiców wygłosiła tradycyjną formułę otwierającą zawody.

projekt
Podziękowała również organizatorom, czyli nam, dostrzegając, że tego typu imprezy są doskonałą formą promowania naszego Miasta w regionie. Wśród gości, którzy uświetnili uroczyste rozpoczęcie mistrzostw był również ks. Tomasz Nowak, zastępca dyrektora katowickiej Caritas, który wspólnie z dyrektorem Ośrodka pełnił rolę gospodarza. Warto wspomnieć, że rozgrywane w Halembie zawody były kwalifikacją do letnich igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w sierpniu w Bydgoszczy. Zwycięskie drużyny z poszczególnych grup, zgodnie z przyjętymi zasadami, wzięły udział w losowaniu, które na zakończenie przeprowadziła pani Halina Ignor – pełnomocnik prezydenta miasta Ruda Śląska do spraw osób niepełnosprawnych.
W wyniku losowania okazało się, że do Bydgoszczy pojadą zawodnicy z „Promyka” Rybnik, a drużyną rezerwową będzie „Animusz” z Raciborza. Zawody, jak zwykle, przebiegały w sportowej, życzliwej atmosferze, a rywalizacja, choć ostra, nie wzbudzała w nikim negatywnych emocji. Większość sportowców wyjechała z Rudy Śląskiej z medalami na szyi i mimo tego, że w samej końcówce zaszło słońce i spadło na nas kilka kropel deszczu, to w sercach uczestników świeciło ono nadal. Zadowolenie zawodników udzieliło się również organizatorom. Wszystkim serdecznie dziękujemy.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49